Úspechy v regionálnom kole AMFO 2022

28.03.2022 18:42

Koncom februára 2022 sa konalo vyhodnotenie 50. ročníka regionálnej postupovej súťaže AMFO 2022. Porota pracovala v zložení – predseda Peter Rafaj, Daniel Brogyányi a Jozef Peniak. Celkovo bolo udelených 21 cien a 21 čestných uznaní v 3. vekových kategóriách, v čiernobielej, farebnej fotografii, v kategórii cykly a seriály a experiment. Rozborový seminár a konzultácie pre fotografov sa uskutočnia v Topoľčiankach pred vernisážou v Dome kultúry a služieb o 16. hod. dňa 7. apríla 2022.

Z nášho fotoklubu úspechy zaznamenali Imrich Finta, Peter Majlát, Peter Michalík, Milan Strapko a Ján Šranko. Cenu získali Andrej Kováč v kategórií čiernobielej fotografie za fotografie USA I., II., III. a Imrich Finta v kategórií farebná fotografia za fotografiu Cibuľová vôňa. Čestné uznania v tejto kategórií boli udelené Petrovi Michalíkovi za fotografie Jeseň v parku, Stretnutie jesene a zimy, Milanovi Strapkovi za fotografie Pirin, V zajatí mrazu, Farebný Balkán a Jánovi Šrankovi za fotografie Sleeping beauty, Tongue, Scotland - Skye-Carbost – V. V kategórii seriály a cykly  bolo čestné uznanie udelené Petrovi Majlátovi za fotografie Už idú I., III., IV.

Ocenené fotografie postúpili do krajského kola. Oceneným ale i vystavujúcim kolegom srdečne gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

Peter Majlát