Úspechy v regionálnom kole AMFO 2022

28.03.2022 18:42

     Koncom februára 2022 sa konalo vyhodnotenie 50. ročníka regionálnej postupovej súťaže AMFO 2022. Porota pracovala v zložení – predseda Peter Rafaj, Daniel Brogyányi a Jozef Peniak. Celkovo bolo udelených 21 cien a 21 čestných uznaní v 3. vekových kategóriách, v čiernobielej, farebnej fotografii, v kategórii cykly a seriály a experiment. Rozborový seminár a konzultácie pre fotografov sa uskutočnia v Topoľčiankach pred vernisážou v Dome kultúry a služieb o 16. hod. dňa 7. apríla 2022.

Z nášho fotoklubu úspechy zaznamenali Imrich Finta, Peter Majlát, Peter Michalík, Milan Strapko a Ján Šranko. Cenu získali Andrej Kováč v kategórií čiernobielej fotografie za fotografie USA I., II., III. a Imrich Finta v kategórií farebná fotografia za fotografiu Cibuľová vôňa. Čestné uznania v tejto kategórií boli udelené Petrovi Michalíkovi za fotografie Jeseň v parku, Stretnutie jesene a zimy, Milanovi Strapkovi za fotografie Pirin, V zajatí mrazu, Farebný Balkán a Jánovi Šrankovi za fotografie Sleeping beauty, Tongue, Scotland - Skye-Carbost – V. V kategórii seriály a cykly  bolo čestné uznanie udelené Petrovi Majlátovi za fotografie Už idú I., III., IV.

Ocenené fotografie postúpili do krajského kola. Oceneným ale i vystavujúcim kolegom srdečne gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.



Peter Majlát

 

 

Vyhľadávanie

O Fotoklube Nitra pri KOS v Nitre

 

     Fotoklub Nitra pôsobiaci pri Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre združuje ľudí rôznych vekových kategórií, ktorých spája záujem o fotografiu a fotografovanie. Cieľom fotoklubu je vzájomná výmena fotografických vedomostí a skúseností, podnikanie spoločných fotoakcií a organizovanie kolektívnych výstav členov. 

     Stretnutia členov sa konajú v priestoroch KOS každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci o 17:00. Prichádzajú sem mladí, začínajúci, pokročilí, ale aj vyspelí autori a nefotografujúci, ktorých zaujíma fotografia a chcú sa dozvedieť viac o dianí okolo nej. Diskutuje sa o umeleckej fotografii, fotografickej technike, filmoch, spracovaní analógovej ako aj digitálnej fotografie. Členovia sa zúčastňujú rôznych súťaží na Slovensku a v zahraničí. O ich kvalite svedčia mnohé dosiahnuté úspechy.

Partnerské linky

Krajské osvetové stredisko v Nitre

  

________________________________________________________________

Zväz slovenských fotografov

________________________________________________________________

Slovenská federácia fotogafov

ephoto