Úspechy našich členov v regionálnom kole AMFO 2015

22.03.2015 14:47

     10. marca 2015 o 17:00 sa v Galérii MLYNY v Nitre konala vernisáž spojená s odovzdaním ocenení regionálneho kola celoslovenskej postupovej súťaže AMFO 2015. Okrem čiernobielych a farebných fotografií sa mohli fotografi zapojiť i do tematickej kategórie „Rodina“. Fotografie posudzovala odborná porota v zložení Peter Rafaj, Jozef Sedlák a Rudolf Lendel. Porota vybrala fotografie na výstavu, na ocenenie a na postup do krajského kola.

     Členovia nášho fotoklubu tak ako minulý rok zaznamenali úspechy v kategórii autorov nad 21 rokov. Čestné uznanie si odniesol Imrich Finta za fotografie Vianočná električkaSvetlá. V tematickej kategórii „Rodina“ zaznamenal úspech Ľubomír Činčura a získal cenu za fotografie Čakajúce sestry, Dvojhlavá rodina, Láska v jačom šáleLáska zeleno-červená. Medzi vystavujúcimi autormi sú i fotografie Milana Hlôšku Východniarsky tanecDetviansky tanec I a Imricha Fintu Hra a V daždi.

     Práce ocenených autorov postupujú do krajského kola AMFO 2015, ktoré sa bude konať v júni 2015 v Nesvadoch.

 

Oceneným autorom srdečne gratulujeme.

 

Link na článok KOS v Nitre: https://www.kosnr.sk/amfo-2015/    

 

Peter Michalík 

Vyhľadávanie

O Fotoklube Nitra pri KOS v Nitre

 

     Fotoklub Nitra pôsobiaci pri Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre združuje ľudí rôznych vekových kategórií, ktorých spája záujem o fotografiu a fotografovanie. Cieľom fotoklubu je vzájomná výmena fotografických vedomostí a skúseností, podnikanie spoločných fotoakcií a organizovanie kolektívnych výstav členov. 

     Stretnutia členov sa konajú v priestoroch KOS každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci o 17:00. Prichádzajú sem mladí, začínajúci, pokročilí, ale aj vyspelí autori a nefotografujúci, ktorých zaujíma fotografia a chcú sa dozvedieť viac o dianí okolo nej. Diskutuje sa o umeleckej fotografii, fotografickej technike, filmoch, spracovaní analógovej ako aj digitálnej fotografie. Členovia sa zúčastňujú rôznych súťaží na Slovensku a v zahraničí. O ich kvalite svedčia mnohé dosiahnuté úspechy.

Partnerské linky

Krajské osvetové stredisko v Nitre

  

________________________________________________________________

Zväz slovenských fotografov

________________________________________________________________

Slovenská federácia fotogafov

ephoto