Úspechy našich členov v regionálnom a krajskom kole AMFO 2014

01.07.2014 14:40

     Tak ako každoročne sa i tento rok členovia nášho fotoklubu zapojili do najprestížnejšej slovenskej súťaže amatérskej fotografickej tvorby jednotlivcov. Vyhodnotenie regionálneho kola spojené s vernisážou výstavy sa konalo 13.03.2014 o 17:00 v OC Mlyny v Nitre. Odborná porota v zložení, František Tomík, Jozef Sedlák a Rudolf Lendel, vybrala spomedzi 352 fotografií kolekciu na regionálnu výstavu, postup do krajského kola a fotografie na ocenenia.

   Čestým uznaním bol ocenený Ján Šranko za fotografiu „Kačka a geometria“ v III. kategórii farebná fotografia. Rovnako boli ocenené fotografie Petra Michalíka „Zoborský chodník“ a „Cestou na Castor“ v III. kategórii čiernobiela fotografia.

    Čestné uznania získali naši členovia aj v krajskom kole, ktoré sa konalo 13.06.2014 v Nesvadoch. Ján Macák za dve fotografie „Impresie vody“ v tématickej kategórii Voda, Peter Michalík za fotografiu „Špania Dolina“ v III. kategórii farebná fotografia a Ján Šranko za fotografiu „Kačka a geometria“ v III. kategórii farebná fotografia. 

 

    Všetkým oceneným autorom srdečne gratulujeme.

 

   V Nesvadoch sa na druhý deň 14.06.2014 uskutočnil worshop pod vedením fotografa Gabriela Kosmályho na tému akt. Z nášho fotoklubu sa ho zúčastnil Ján Šranko.

 

Peter Michalík

 

Regionálne kolo AMFO 2014

/album/regionalne-kolo-amfo-2014/img-2876-1-res-jpg/
/album/regionalne-kolo-amfo-2014/img-2877-1-res-jpg/
/album/regionalne-kolo-amfo-2014/img-2878-1-res-jpg/
/album/regionalne-kolo-amfo-2014/img-2881-1-res-jpg/

Fotografie z Workshopu "Akt" pod vedením Gabriela Kosmályho

/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-3723-res-jpg/
/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-3860-res-jpg1/
/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-3870-res-jpg/
/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-3884-res-jpg/
/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-4520-res-jpg1/
/album/fotografie-z-workshopu-akt-pod-vedenim-gabriela-kosmalyho/fjs-4804-res-jpg1/

Vyhľadávanie

O Fotoklube Nitra pri KOS v Nitre

 

     Fotoklub Nitra pôsobiaci pri Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre združuje ľudí rôznych vekových kategórií, ktorých spája záujem o fotografiu a fotografovanie. Cieľom fotoklubu je vzájomná výmena fotografických vedomostí a skúseností, podnikanie spoločných fotoakcií a organizovanie kolektívnych výstav členov. 

     Stretnutia členov sa konajú v priestoroch KOS každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci o 17:00. Prichádzajú sem mladí, začínajúci, pokročilí, ale aj vyspelí autori a nefotografujúci, ktorých zaujíma fotografia a chcú sa dozvedieť viac o dianí okolo nej. Diskutuje sa o umeleckej fotografii, fotografickej technike, filmoch, spracovaní analógovej ako aj digitálnej fotografie. Členovia sa zúčastňujú rôznych súťaží na Slovensku a v zahraničí. O ich kvalite svedčia mnohé dosiahnuté úspechy.

Partnerské linky

Krajské osvetové stredisko v Nitre

  

________________________________________________________________

Zväz slovenských fotografov

________________________________________________________________

Slovenská federácia fotogafov

ephoto