Dni nielen fotografie v Leviciach 2022

31.10.2022 11:01

V dňoch 27.5. a 28.5.2022 sa traja členovia nášho fotoklubu, Peter Majlát, Marián Oravec a Karol Slivkanič zúčastnili tohto významného podujatia. V sobotu sme sa od 9.30 zúčastnili na medzinárodnej fotografickej konferencií, kde nás zaujal svojím vystúpením celosvetovo uznávaný Český fotograf Jindřich Štreit, ktorý predstavil tri svoje cykly. V Levickej synagóge bol celý festival zahájený o 17.30 hod. Tiež tam bola otvorená aj výstava Slovenského fotografa Vasila Stanka. V Tekovskom múzeu boli otvorené výstavy dvoch Poľských fotografov Jerzyho Oleka, Boguslava Michnika a Maďarskej fotografky Enikő Hodosy. V sobotu bola o 10. hod otvorená v SC Ditúria výstava nášho fotoklubu. V krátkom príhovore predseda fotoklubu Nitra Peter Majlát poďakoval ROS Levice za možnosť vystavovať v Leviciach. Veľmi si ceníme, že sa na otvorení našej výstavy zúčastnili také veľké fotografické osobnosti. Po presune do Šiah sme sa ešte zúčastnili otvorenia výstavy Maďarského fotografa Lajosa Gombosa. Výstava nášho fotoklubu bude v Leviciach prístupná do 9.6.2022.

Ing. Peter Majlát