Workshop "Portrétna fotografia v ateliéri"

08.05.2014 09:00

     Dňa 8. mája 2014 sa piati naši členovia (Votoček, Fábry, Finta, Soviš, Michalík) zúčastnili na pozvanie partnerského fotoklubu Fotop Topoľčianky na worshope "Portrétna fotografia v ateliéri". Workshop sa konal v priestoroch DKS Topoľčianky a lektoroval ho profesionálny fotograf Milan Lichý z Banskej Bystrice.

     V teoretickej časti v doobednajších hodinách predstavil p. Lichý používanú techniku, prácu so svetlom a modelkou v štúdiu. Cenné boli i jeho rady z praxe. V poobednajších hodinách nasledovala praktická časť počas ktorej sme si menili odpaľovače a striedali sa pri fotografovaní medelky. P. Lichý popri tom našu prácu kontroloval a usmerňoval nás, tak aby sme dosiahli lepšie výsledky. Na ďalšej modelke stojacej pri okne sme si mali možnosť vyskúšať prácu s prirodzeným svetlom.

     Z workshopu sme si odniesli nové poznatky a veľa krásnych fotografií. Vážime si aj možnosť pobudnúť a porozprávať sa s členmi fotoklubu Fotop Topoľčianky. 

     Za pozvanie na workshop ďakujeme fotoklubu Fotop Topoľčianky. Za organizáciu patrí poďakovanie i Krajskému osvetovému stredisku v Nitre.

Ďalšie informácie a fotografie aj v článku fotoklubu Fotop Topoľčianky.

Text a foto: Peter Michalík

 

 

Fotogaléria: Workshop "Portrétna fotografia v ateliéri"

/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3550-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3551-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3564-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3592-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3675-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3701-1-res-jpg1/
/album/fotogaleria-workshop-portretna-fotografia-v-atelieri/img-3712-1-res-jpg1/

Vyhľadávanie

O Fotoklube Nitra pri KOS v Nitre

 

     Fotoklub Nitra pôsobiaci pri Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre združuje ľudí rôznych vekových kategórií, ktorých spája záujem o fotografiu a fotografovanie. Cieľom fotoklubu je vzájomná výmena fotografických vedomostí a skúseností, podnikanie spoločných fotoakcií a organizovanie kolektívnych výstav členov. 

     Stretnutia členov sa konajú v priestoroch KOS každý prvý a tretí štvrtok v mesiaci o 17:00. Prichádzajú sem mladí, začínajúci, pokročilí, ale aj vyspelí autori a nefotografujúci, ktorých zaujíma fotografia a chcú sa dozvedieť viac o dianí okolo nej. Diskutuje sa o umeleckej fotografii, fotografickej technike, filmoch, spracovaní analógovej ako aj digitálnej fotografie. Členovia sa zúčastňujú rôznych súťaží na Slovensku a v zahraničí. O ich kvalite svedčia mnohé dosiahnuté úspechy.

Partnerské linky

Krajské osvetové stredisko v Nitre

  

________________________________________________________________

Zväz slovenských fotografov

________________________________________________________________

Slovenská federácia fotogafov

ephoto