Výstavy Milana Hlôšku a Petra Michalíka

03.10.2016 23:49

Krása v krojoch ukrytá Milana Hlôšku

Pod názvom Krása v krojoch ukrytá bola v stredu 7. sept. 2016 otvorená výstava fotografií Milana Hlôšku v Tribečskom osvetovom stredisku v Topoľčanoch. Zúčastnila sa jej hŕstka nadšencov, milovníkov folklóru a našich krásnych krojov. V programe zaznela báseň a krásne piesne. Muži zo speváckej skupiny LIDOVEC v Solčanoch, ktorí pána Hlôšku prijali za svojho dobrého priateľa (pravdaže aj s manželkou) prišli zo Solčian a zaspievali niekoľko piesní. Krásne za doprovodu harmoniky Mariána Vevereku, oduševnene, že skoro ani nedýchali, aby nerušili. Bolo to spontánne a nádherné. Oni prišli len preto aby mu (im) zaspievali a spestrili ich podujatie. Pán Hlôška bol tým poctený a dojatý.

Foto: Milan Hlôška a Bohumil Milata

Súbor výstav krajinárskych fotografií Petra Michalíka

Súbory fotografií Petra Michalíka sú od začiatku septembra sprístupnené v rámci prebiehajúcich výstav v múzeu v Nových Sadoch. Výstava pozostáva zo štyroch samostatných celkov. Súbor farebných fotografií pod názvom Jesenné reminiscencie zachytáva jesenné nálady v nádhernej slovenskej krajine. Ďalší súbor čiernobielych fotografií zobrazuje krásu liptovskej krajiny. Súbor Walliské a Savojské Alpy vznikol počas výstupov na niekoľko alpských vrcholov nad 4000 metrov. Posledný, zatiaľ len vznikajúci súbor zaznamenáva čarovné svetelné okamihy v krajine – z toho pramení i jeho názov: Zázrak svetla.

Foto: Peter Michalík

Fotogaléria: Výstava Milana Hlôšku