Nadviazanie spolupráce s fotoklubom zo Zielonej Góry

02.09.2018 22:06

V dňoch 29.8. – 2.9.2018 navštívštívli Nitru členovia fotoklubu Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne z partnerského mesta Nitry zo Zielonej Góry z Poľska. Na zorganizovanie stretnutia a prípravu programu sme mali len zopár dní. Snažili sme sa však urobiť všetko preto, aby sa naši poľskí hostia cítili u nás čo najlepšie. Výsledkom stretnutia bolo podpísanie cezhraničnej spolupráce o kultúrnej výmene v oblasti fotografie. Bol nám predostretý i plán kolegov z partnerského fotoklubu na zorganizovanie spoločnej výstavy v Zielonej Góre. Na tejto výstave majú byť prezentované fotografie Nitry s cieľom oboznámiť tamojšiu nielen fotografickú verejnosť s krásami nášho mesta. Fotografovali sme najmä v Hornom meste, v parku a na ďalší deň i pri Kostole sv. Michala v Dražovciach - obľúbenom mieste nielen nitrianskych fotografov. Počas fotografovania sme zároveň našich kolegov oboznámili s históriou nášho mesta.

Z nášho fotoklubu sa stretnutia zúčastnili Ján Macák, Jaroslav Fábry, Peter Majlát a Peter Bakay za KOS. Z Fotoklubu ATF na stretnutie prišiel Miloš Gašaj. Z fotoklubu Lubuskie Towarzystwo Fotograficzne boli zastúpení Emilia Szpila, Teresa Kaczmarek, Marek Wasiel a Krystyna Jaworska.

Fotogafie v galérii: Krystyna Jaworska, Peter Michalík, Miloš Gašaj

Fotogaléria: Nadviazanie spolupráce s fotoklubom zo Zielonej Góry

/album/fotogaleria-nadviazanie-spoluprace-s-fotoklubom-zo-zielonej-gory/mg-6747-web-jpg/
/album/fotogaleria-nadviazanie-spoluprace-s-fotoklubom-zo-zielonej-gory/a2-2-web-jpg/